Menu
JenOHubnutí.cz
Jak zhubnout

10 důvodů, proč se vám nedaří hubnout

Hubnutí je během na dlouhou trať a mnohem lepší jsou výsledky trvalé než ty okamžité. Pokud toužíte shodit nějaké to nadbytečné kilo, podívejte se na náš seznam nejčastějších chyb a omylů, kterých se lidé při hubnutí dopouštějí. Čím dříve se jich vyvarujete, tím rychleji zhubnete.

1. Podceňujete význam dostatečného spánku

Kvalitní a dostatečný spánek ovlivňuje nejenom vaši náladu a množství energie, které máte během dne, ale má vliv i na vaši postavu. Pokud není zdravý spánek součástí vašeho života, je načase to změnit. Spánek a hubnutí jsou totiž úzce propojené. Nedá se jasně stanovit, jak dlouho spát, protože každý máme jiný životní styl, ale minimem je šest hodin spánku denně.

2. Spíte na nekvalitní matraci

Investujte do kvalitní matrace, pořiďte si příjemný polštář a přikrývku. Zvolíte-li si správnou matraci, bude pro vás spánek vaší novou oblíbenou činností. Každému vyhovuje něco jiného, takže když přijde na otázku pružinová vs pěnová matrace, každý si zvolí podle vlastních preferencí. Jisté ovšem je, že obě matrace vám poskytnou kvalitní a příjemný spánek.

Zdroj: Shutterstock

3. Neřešíte, v jakém prostředí spíte

Vliv na zdravý spánek má také prostředí, ve kterém spíte, proto věnujte zvýšenou péči vybavení ložnice. Vaše postel by měla být skvěle přístupná z obou stran, matrace by neměla být proleželá, teplota v ložnici pod 20 °C a okna dokonale zatemněná. Tím totiž zvýšíte šanci toho, že se vyspíte dorůžova.

4. Nedodržujete denní režim

Aby se vám lépe hublo, musíte si nastavit takový režim, kterého se budete pevně držet. Stanovte si dobu, kdy budete ráno vstávat, rozvrhněte si čas jídel a určete si také kdy jít spát. Tohoto režimu se držte každý den, i o víkendech, a uvidíte postupné změny.

Zdroj: Shutterstock

5. Stresujete se

Stejně jako je pro hubnutí důležitý kvalitní spánek, důležitá je také eliminace stresu. Stres je totiž nepřítelem hubnutí a může způsobovat nespavost, přejídání, a dokonce i vážné srdeční choroby. Je-li to ve vašich silách, snažte se stresu vyvarovat, popřípadě s ním bojujte meditačními cvičeními.

6. Přejídáte se

Častou chybou při hubnutí jsou také stavy přejídání. K těm dochází zpravidla v případech, kdy máte nedostatečný přísun jídla a váš jídelníček není vyvážený.

7. Jíte nekvalitní potraviny

Jídelníček při hubnutí by se měl skládat z kvalitních potravin, které vás zasytí a zaženou pocit hladu. Splňuje váš jídelníček toto pravidlo?

Zdroj: Shutterstock

8. Vrhli jste se do hubnutí břicha a jiných partií moc rychle

Častým nežádoucím účinkem při přechodu na nový jídelníček, jsou bolesti břicha při hubnutí a průjem. Tyto nepříjemné stavy mohou být způsobeny celou řadou věcí. Nejčastěji je jejich spouštěčem to, že vaše tělo není na potraviny, které konzumujete, zvyklé. Nebojte se proto mít po ruce léky na průjem a svému tělu dopřát dostatek času, aby si na nový jídelníček zvyklo.

9. Zanedbáváte pitný režim

Pijete dostatečně? Nedostatečný příjem obyčejné vody při hubnutí může způsobovat bolesti hlavy. Voda je navíc spolehlivým čističem vašeho organismu, napomáhá detoxikaci a jste díky jejímu pravidelnému příjmu soustředění a svěží.

Zdroj: Shutterstock

10. Spoléháte se na zázračné diety

Čemu se vyhnout při hubnutí? Rozhodně zázračným dietám a pilulkám, které vám zajistí okamžité výsledky. Čím rychlejší výsledky při hubnutí, tím vyšší pravděpodobnost následného jojo efektu. Zdá-li se vám nějaká dieta až příliš neuvěřitelná, nejspíš se bude jednat o nezdravý způsob hubnutí, kterému je lepší se vyhnout obloukem.

Zajímá-li vás, jak rychle zhubnout, zapomeňte na zázračné pilulky a raději přejděte na zdravý jídelníček, zapojte pohyb a také zdravý spánek.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

10 důvodů, proč se vám nedaří hubnout