Menu
JenOHubnutí.cz
Celulitida

5 tipů, jak zatočit s celulitidou

Hubnete a rádi byste se kromě nadbytečných kilogramů zbavili i pomerančové kůže? Přinášíme vám tipy, jak s nenáviděnou celulitidou zatočit.

Celulitida si nevybírá

Celulitida je problém, který se týká nejen osob s nadváhou, ale také štíhlých lidí. Viníkem totiž není váha, ale oslabení kolagenových vláken. Tvorbou hrudkovitých útvarů na kůži trpí téměř 90 % žen i mužů na celém světě, kteří se chtějí svých hrbolků na stehnech, hýždích, bocích, pažích i břiše zbavit.

Faktory, které mají vliv na rozvoj celulitidy

 • Hormonální změny v těhotenství, při menopauze a při užívání hormonální antikoncepce
 • Nevyvážená strava
 • Nedostatek pohybové aktivity
 • Nedostatečný příjem tekutin
 • Genetika
 • Obezita
 • Stres
 • Kouření
 • Alkohol
 • Špatná činnost jater a porucha metabolismu tuků
 • Nedostatečná funkce krevního a lymfatického systému

5 tipů proti celulitidě

1. Aerobní cvičení

Pokud vás trápí nejen celulitida, ale také kila navíc, upravte svůj životní styl a zařaďte do svého tréninkového plánu kardio cvičení. Ideální je běh, aerobic, rychlá chůze, cyklistika, zumba, tanec nebo třeba kruhový trénink.

2. Posilování

Ačkoliv je kardio trénink důležitý, k vyhlazení dolíčků funguje ještě lépe posilování. Jedině tak zpevníte svaly a vypnete kůži, která tak získá pevnější vzhled. Silové cvičení podporuje spalování tuků, zlepšuje krevní oběh a tím snižuje výskyt celulitidy na problematických partiích. Pro rychlé výsledky se zaměřte především na výpady dozadu a do stran, výstupy na židli a dřepy alespoň 3x týdně.

3. Hydratace pokožky

Pravidelné mazání pokožky zlepšuje cirkulaci krve, prokrvuje podkoží a snižuje riziko celulitidy. Stačí si pořídit krém na celulitidu a tím každé ráno a večer pravidelně mazat stehna, hýždě, bříško a případně i další místa zasažená celulitidou.

4. Lymfatické masáže a sauna

Krev a lymfatický systém skvěle rozproudí saunování a lymfatické masáže. Vhodné je i sprchování ve střídavě teplé a studené vodě. Při sprchování studenou vodou postupujte zespodu nahoru, abyste pořádně rozproudili krev. K cirkulaci krve výrazně přispívá rovněž kávový peeling na celulitidu, který pokožku zahřívá, otevírá cévy a odbourává tuk, který způsobuje vznik celulitidy. Bonusem je krásná vůně, která zahalí celou koupelnu.

5. Zdravý a vyvážený jídelníček

Složení jídla má vliv nejen na hmotnost a zdravotní stav, ale také na případný vznik a rozvoj celulitidy. Nevhodný jídelníček bohatý na tuky a jednoduché cukry vám hladkou pokožku nezajistí. Strava proti pomerančové kůži by měla obsahovat především velké množství zeleniny a ovoce, luštěniny, celozrnné obiloviny, nedoslazované mléčné výrobky, oříšky, semínka a za studena lisované oleje. Nezapomínejte ani na pitný režim složený převážně z vody, bylinných čajů a čerstvých zeleninových a ovocných šťáv.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 tipů, jak zatočit s celulitidou