Menu
JenOHubnutí.cz
Plastická chirurgie

Druhá brada: Jak se ji zbavit?

Redakce

Redakce

7. 1. 2019

Kromě prsou není snad žádné jiné místo na ženském těle, kde by byl tuk žádoucí. A u podbradku to platí zvlášť. Navíc má tu nevýhodu, že ho jen tak neschováte. Jak se ho tedy jednoduše zbavit?

Když potkáte ženu s pár kily navíc, ale s hezkým obličejem, určitě si pomyslíte, že ji to sluší. Jenže když je to ta samá žena s podbradkem, je situace jiná. Je to kvůli tomu, že lidé pomyslně rozdělují postavu člověka na dvě části – obličej a tělo. A přiznejme si, možná i díky tomu, že malou vadu na těle lehce zamaskujeme oblečením. S akné si poradíte pomocí make-upu, ale co druhá brada? Ta už se jen tak neschová. Pokud tedy nechcete neustále nosit šátek nebo šálu…

Vada na kráse, která přidává roky

S dvojitou bradou nemusí mít problém jen ženy s nadváhou, potkáte ji i na štíhlejších ženách. A to protože se vždy nejedná jen o nahromadění tuku, ale i povolenou kůži. Nicméně, existují různá genetická specifika. Najdou se tedy i jedinci, kteří mají štíhlou postavu, případně výrazně zhubli, avšak problém s druhou bradou je neopustil.

Cviky, které pomohou?

Často se setkáváme s články, které doporučují zaručené cviky na dvojitou bradu. Ať budete cvičit pár minut nebo celé odpoledne, výsledku se nedočkáte. A to z toho důvodu, že u podbradku není problémem povolení svalů v dané oblasti, nýbrž tuk nebo povolená kůže. Pokud je to tuk, dá se s ním bojovat úpravou jídelníčku a celkovou životosprávou. V druhém případě je řešení jasné –  plastická operace. Nicméně pokud nechcete čekat nebo už jste zkoušeli změnit  životní styl a stále nic, popřemýšlejte nad liposukcí v oblasti brady i vy.

Najděte si kvalitní kliniku

Pokud se rozhodnete podstoupit plastickou operaci, prvním důležitým krokem je výběr kliniky s atestovanými lékaři, kteří mají mnohaleté zkušenosti v oboru. Jedině ti vám odborně poradí. Zaměřte se také na špičkové vybavení. Takto vybraná klinika bude mít pravděpodobně vyšší ceny, což může být na první pohled nevýhodné, nicméně v budoucnu tohoto rozhodnutí nebudete litovat. “Právě díky těmto kritériím předejdete problémům jak při samotné operaci, tak i při rekonvalescenci.” potvrzuje docent Ondřej Měšťák z plastické kliniky Esthé.

Za pár minut o pár let mladší

Pokud už opravdu nemáte na vybranou, zdravý životní styl nezafungoval, obraťte se na kliniku plastické chirurgie. Liposukce podbradku vám může pomoci nejen k pohodlnému odstranění tuku, ale také ke zdůraznění linie dolní čelisti. Mimo jiné se prokreslí brada, zúží krk a tím dojde i k optickému prodloužení.

Celkové anestezie se nemusíte bát, jelikož se výkon provádí v kombinaci nitrožilní anestezie a místního znecitlivění. Oblast podbradku se napustí speciálním tumescentním roztokem. Před fází odsávání tuku se pak malým vpichem do podkoží zavádí ultrazvuková sonda napojená na přístroj. Ultrazvukové vlnění dovede zasáhnout pouze tukové buňky, aniž by tím došlo k poškození okolních tkání či cév. Díky této schopnosti ultrazvuku se po zákroku setkáte jen s minimem modřin, otoků a výrazně se zkracuje i celková doba zotavení. Následně se provede jejich odsátí. Aby byl výsledek co nejlepší, ještě na sále se přiloží elastická bandáž. Hlavně první týden po operaci je důležité, aby byl podbradek dobře zafixován, jelikož kůže musí dobře přilnout.

Docent Měšťák jednoduše vysvětluje podstatu operace: “Tuk není mechanicky rozrušován jako při tradiční liposukci, ale je rozbíjen ultrazvukem. Tím je vytvarování podbradku mnohem rovnoměrnější a dokonalejší a jsou zcela minimalizovány nerovnosti povrchu kůže.”

Životopis

Měšťák plastický chirurg

Doc. MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D. je absolventem na 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kde také získal atestaci z oboru plastické chirurgie. V roce 2017 byl rektorem Univerzity Karlovy jmenován docentem pro obor chirurgie na základě jeho publikační, vědecké a pedagogické aktivity, po obhájení habilitační práce na téma rekonstrukce břišní stěny.

Jako chirurg se na klinice Esthé zabývá celým spektrem estetické chirurgie. Kromě ní pomáhá svými zkušenostmi z plastické chirurgie ženám po onkologických onemocněních s rekonstrukcemi prsů a rekonstrukcemi břišní stěny.

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Právě čtete

Druhá brada: Jak se ji zbavit?