Menu
JenOHubnutí.cz
Co jíst při hubnutí

I rychlá, chutná svačinka může být zdravá. Nevěříte? Tak se podívejte!

Sledujete fotografie chutných a zdravých svačinek na Instagramu a ptáte se, kde autoři příspěvků berou čas na přípravu tak dokonalých pokrmů? Spoustu lidí od zdravějšího způsobu stravování odrazuje právě fakt, že přípravou zdravých svačin stráví spoustu času.

Ovšem nemusí to tak být vždy. Existují totiž i hotové alternativy.

Svačiny zaženou hlad mezi hlavními jídly a tím zabrání kolísání cukru v krvi, které by skončilo luxováním ledničky či návštěvou nejbližší cukrárny nebo fast foodu. Právě proto je důležité mít nějakou tu svačinku neustále po ruce.

Zdravá svačinka versus čokoláda

Jako vhodná svačina se obvykle doporučuje ovoce, zelenina nebo ořechy. Ideálně ale takové jídlo splňuje požadavky na vyvážený poměr sacharidů, bílkovin i tuků jako u ostatních jídel. Perfektní je například bílý jogurt s ovesnými vločkami a ovocem, pudink z chia semínek nebo domácí raw tyčinky. Na přípravu takové svačinky ale není vždy čas a prostor.

Prohřešků ve výživě se proto nejčastěji lidé dopouští ve spěchu, stresu či na cestách, kdy na přípravu zdravé svačiny není čas ani chuť. Nemáte-li nic vhodného po ruce, tím spíše sáhnete po nezdravé alternativě, jako je smažené rychlé občerstvení nebo sušenky se spoustou cukrů a tuků, ale prakticky žádnými živinami.

Proteinové tyčinky zasytí a zároveň chutnají

Pro tyto případy je vhodné mít v kabelce, tašce nebo pracovním šuplíku nachystanou zásobu proteinových tyčinek, které splňují nejen požadavek na vyvážený obsah živin, ale i rychlost přípravy. Proteinových tyčinek se však prodává velké množství. Sledujte proto složení a vybírejte kvalitní výrobky od ověřených výrobců.

Skvělý tip na svačinku představují solené pražené sójové boby, klasické proteinové tyčinky s různými příchutěmi či křupavá proteinová tyčinka Formula 1 Express s čokoládovou příchutí, které vám poskytnou potřebnou dávku živin, vitamínů, minerálů i vlákniny. Vhodné jsou i pro vegany. Produkty Herbalife Nutrition je možné zakoupit v distributorské síti společnosti.

Ohodnoťte tento článek:
0

Právě čtete

I rychlá, chutná svačinka může být zdravá. Nevěříte? Tak se podívejte!