Menu
JenOHubnutí.cz
Celulitida

Jak se zbavit celulitidy na stehnech. Metody které fungují

Skoncujte s pomerančovou kůží jednou provždy. Jak se zbavit celulitidy na stehnech?

Dobrá zpráva: s celulitidou se dá bojovat. Ale rozhodně nezmizí jako mávnutím kouzelného proutku díky jedné zázračné proceduře.

Jak se zbavit celulitidy na stehnech

Nejúčinnějším bojem proti celulitidě je prevence. Pokud už ale pár dolíčků na stehnech či hýždích máme, lze vylepšit jejich stav. Je ale potřeba začít jednat hned!

Co způsobuje celulitidu na stehnech a hýždích:

  • kouření, alkohol
  • málo pohybu
  • nadváha nebo obezita
  • genetické dispozice
  • nedostatek minerálů a vitamínů
  • hormonální změny (i hormonální antikoncepce)

Pokud chceme tedy zlepšit stav celulitidy anebo se jí vyhnout, je třeba začít s novým životním stylem.

Jak se zbavit celulitidy na stehnech – co pomáhá:

zdravá strava (co nejvíce čerstvých nezpracovaných potravin, které mají dostatek vitamínů, minerálů a stopových prvků)

přestat kouřit a pít nadměrné množství alkoholu (místo koktejlů na party si dejte sklenku vína)

omezit pití kávy (zadržuje v těle vodu)

saunování a otužování

pohyb – cvičení, tanec, běh, skákání přes švihadlo

Jak se zbavit celulitidy na stehnech – kosmetické procedury

V masážních a kosmetických salonech narazíme na širokou nabídku procedur, které zaručují úbytek nebo úplné vymizení celulitidy. Jsou ale opravdu účinné? Pojďme si přiblížit 2 nejběžnější kosmetické metody odstranění celulitidy:

Lymfodrenáž

Rozlišujeme dvě metody lymfodrenáže, manuální (provádí se rukama) a přístrojovou (provádí se za použití speciálních návleků). Přístrojová lymfodrenáž je finančně méně náročná, protože veškerou práci odvedou vzduchové komory, které se nafukují a smršťují a vytvářejí tak tlak, který rozhýbe a pročistí lymfu. Tato metoda je tedy účinná, pokud chceme pročistit tělo od toxinů a získat tak lepší vzhled oblasti hýždí a stehen.

Manuální lymfodrenáž je dražší záležitostí, ale její účinnost je ještě o něco vyšší než v případě drenáže s přístrojem. Provádí ji specialista a je velmi příjemná, jako masáž. Zrychluje tok lymfy a odvádí nahromaděnou vodu z těla.

Cena: přístrojová lymfodrenáž okolo 200 Kč za jednu proceduru (je třeba opakovat) a manuální lymfodrenáž kolem 500 Kč za jednu proceduru

Kavitace

Procedura, nazývaná také neinvazivní liposukce, je kosmetický zákrok, tzv. aktivní ultrazvuk, který v podstatě rozbíjí tukové buňky a posouvá jejich obsah do jater. Ta se rozhodnou, zda tuk vyloučí anebo uloží. Jinými slovy, kavitace nám může odsát tuk z břicha, ale ten se může vzápětí objevit v jiné partii našeho těla.

Pro zabránění uložení tohoto tuku je třeba zajistit si fyzickou aktivitu nejlépe do druhého dne po proceduře, jinak nelze mluvit o funkčním zákroku.

Kavitace není, na rozdíl od lymfodrenáže, ověřenou lékařskou metodou, a proto její účinnost musíme brát s rezervou. Nicméně, v kombinaci s lymfatickou drenáží, cvičením a správnou životosprávou můžeme počítat s úbytkem cca 2-4cm v ošetřované oblasti a zlepšení stavu celulitidy.

Cena: cca 1000 Kč za jednu oblast (stehna, hýždě, břicho…)

Jak se zbavit celulitidy na stehnech – co opravdu funguje

Pro shrnutí: ani lymfatická drenáž ani kavitace (případně další procedury pro ztrátu celulitidy a nadbytečných centimetrů) nezaručí zázračné odstranění celulitidy. Celulitida vzniká nahromaděním tuku a toxinů v určité partii těla. K tomu došlo dlouhodobým procesem nesprávné životosprávy, s vlivem dědičných faktorů.

Čtěte také: Vyzkoušejte 60 dní bez cukru. Vaše tělo se promění k nepoznání

Nemůžeme tedy očekávat, že tento problém zmizí za jedno sezení v kosmetickém salonu nebo použitím zázračného krému. Můžeme ale zkombinovat zdravý životní styl, spoustu vody a pohybu s lékařskými či kosmetickými praktikami a výsledek se dostaví.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Jak se zbavit celulitidy na stehnech. Metody které fungují