Menu
JenOHubnutí.cz
Jak zhubnout

Jak zhubnout na obličeji – zbavte se tuku ve tvářích

Hledáte způsoby, jak zhubnout na obličeji? Obecně platí, že není možné zhubnout pouze jednu část těla odděleně. Hubnutí by měl být komplexní proces, který se týká celé postavy. Pak je teprve možné zaměřit se na specifickou oblast. Spolu se cvičením a posilováním je také potřeba upravit životosprávu a jídelníček.

Jak zhubnout na obličeji cvičením?

Přibírání v obličeji je spojené s celkovým nárůstem hmotnosti. Proto je potřeba nejprve začít pravidelně cvičit a rozumně omezit příjem kalorií. Vedle toho, existují cviky, jak se zbavit tuku v obličeji, zlepšit jeho vzhled a celkově bojovat proti stárnutí a ochabování obličejových svalů. Oblíbené cvičení, jak zhubnout v obličeji, je nafukování tváří, přetlačování vzduchu v ústech ze strany na stranu, špulení rtů na různé strany, držení rtů v úsměvu nebo tisknutí zubů k sobě. Obličejová cvičení podporují svalový tonus ve tvářích. Existují studie, které dokazují, cvičení obličejových svalů dvakrát denně po dobu 8 týdnů tyto svaly posiluje a přispívá k omlazení obličeje.

Začněte s kardio cvičením

Nadbytečný tuk v obličeji je často spojený s nadmírou tělesného tuku. Ztráta celkové tělesné hmotnosti je jedním ze způsobů, jak mít štíhlý obličej. Nejlepším způsobem je kardio cvičení. Jedná se o jakýkoli typ aerobní aktivity, která zvyšuje srdeční frekvenci. To je obecně považováno za jednu z nejefektivnějších metod, jak zhubnout na obličeji. Snažte se každý den cvičit alespoň 20 – 40 minut formou mírného až intenzivního cvičení. Mezi kardio cvičení patří například běh, chůze, cyklistika nebo plavání.

Jak zhubnout podbradek. 4 tipy na dvojitou bradu

Více vody méně alkoholu

Pitný režim je zásadní pro celkové zdraví a je obzvláště důležitý, pokud hledáte způsoby, jak vyrýsovat obličej. Studie naznačují, že voda vyvolává pocit plného žaludku a zjednodušuje tak proces hubnutí. Jedna sklenice vody před jídlem dokáže snížit kalorický příjem až o 13 % a zvýšit efektivitu metabolismu o 24 %. Dostatečná hydratace zmenšuje zadržování tekutin v těle, což se mimo jiné projevuje méně oteklým obličejem.

Při hubnutí je také nutné omezit konzumaci alkoholu. Zatímco příležitostná sklenka vína u večeře je úplně v pořádku, nadměrná konzumace alkoholu je jedním z největších příčin zvýšeného množství tuku a oteklého obličeje. Alkohol má vysoký obsah kalorií ale nízkou výživovou hodnotu, což vede ke zvyšování tělesné hmotnosti. Podle lékařů by měli muži vypít maximálně dvě sklenice alkoholu denně a ženy pouze jednu. Omezení konzumace alkoholu je také ideální způsob, jak zhubnout na obličeji a jak zhubnout podbradek.

Ne rafinovanému cukru a soli

Potraviny, které obsahují rafinované sacharidy, jako jsou sušenky, bílé pečivo nebo těstoviny, jsou obvyklými viníky, kteří způsobují nárůst hmotnosti a zvýšené ukládání tuku. Tyto sacharidy byly uměle zpracovány, což je zbavilo užitečných živin a vlákniny. Právě nedostatek vlákniny způsobuje, že jsou tyto potraviny rychle tráveny. To má za příčinu vysoký nárůst a následný rychlý pád hladiny cukru, což vede k vyššímu riziku přejídání. Během hubnutí by se měly do jídelníčku zařadit především celozrnné potraviny.

Jedním z typických projevů nadměrné konzumace soli je zadržování vody, které způsobuje oteklý obličej. Několik studií ukázalo, že vyšší příjem soli může zvýšit retenci tekutin zejména u lidí, kteří jsou citlivější na účinky soli. Zpracované potraviny představují přibližně 77 % příjmu soli, proto je potřeba se vyhnout fast foodům, konzervám, pikantnímu občerstvení a zpracovanému masu.

Ohodnoťte tento článek:
4
Právě čtete

Jak zhubnout na obličeji – zbavte se tuku ve tvářích