Menu
JenOHubnutí.cz
Jak zhubnout

Jak zhubnout paže? 3 věci, které musíte udělat

Mnoho žen bojuje s přebytečným tukem na rukou a hledá způsoby, jak zhubnout paže. Pokud patříte mezi ně, čtěte dál. Tlusté paže jsou způsobeny sedavým životním stylem, nezdravými stravovacími návyky, pomalejším metabolismem, zdravotními problémy nebo dokonce i geny. Chcete-li problém s pažemi vyřešit, musíte zapracovat hlavně na tricepsech a bicepsech a celkově zhubnout. Faktory, které určují, jak rychle z rukou shodíte přebytečná kila, je strava, cvičení a životní styl. Podívejte se, jak mít štíhlé paže.

Recept, jak zhubnout paže

Abyste mohli lépe pracovat na svých pažích, je potřeba snížit váhu celkově. Ideálním způsobem, jak zhubnout rychleji, je kardiovaskulární cvičení. Pohyb, jako je chůze, běh, plavání, aerobik, jízda na kole nebo skákání přes švihadlo, je při spalování kalorií velmi efektivní. Doporučená doba tréninku je zhruba 20 minut 3krát až 4krát týdně. Doba cvičení by se měla postupně prodlužovat na 30 až 45 minut a frekvence na 5 až 6 dní v týdnu, protože vaše vytrvalost se bude postupně zvyšovat.

Cviky na paže

Kliky jsou pro posílení rukou velmi přínosné. Většina žen ale není zvyklá na zvedání těžké váhy, a proto pro ně mohou být kliky zpočátku obtížné. Můžete začít tím, že budete dělat takzvané dámské kliky místo pánských. Dalším ulehčením je mít paže více od sebe.

Pokud hledáte cvik, jak zhubnout ruce a ramena ideální jsou takzvané nůžky. Toto cvičení připomíná pár otevřených a zavřených nůžek a umožňuje rychle proměnit tuk na ramenou ve svaly. Postavte se vzpřímeně a natáhněte ruce přímo před sebe ve výšce ramen. Udržujte je vodorovně, protáhněte je do stran, vraťte je zpět dopředu tak, aby pravá ruka překrývala levou. Znovu ruce roztáhněte a vraťte zpátky tak, aby levá ruka překryla pravou. Opakujte nejméně 20krát.

Výborným způsobem, jak zhubnout ruce a záda, je zvedání protilehlé paže a nohy. Toto cvičení rovnoměrně zatěžuje všechny čtyři končetiny i záda. Opřete se rukama i nohama o zem s co nejvíce narovnanými zády. Protáhněte pravou ruku dopředu a současně natáhněte levou nohu dozadu a ohněte ji. Vydržte v této pozici 5 sekund. Vraťte se do výchozí pozice a opakujte pohyb levou rukou a pravou nohou. Opakujte 10krát až 15krát.

Stravovací návyky

Pokud chcete zhubnout, musíte spálit více kalorií, než přijmete. Toho lze dosáhnout snížením denního kalorického příjmu zhruba o 500 kalorií. Kromě toho musíte spálit další kalorie pomocí cvičení. Dietologové doporučují vyvarovat se drastickému omezení příjmu kalorií nebo dokonce hladovění. Kromě toho, že byste mohli pociťovat únavu a závratě, tělo se může dostat do režimu hladovění. V něm se snaží ukládat všechny přijaté kalorie do tuku na horší časy.

Velmi důležitá je konzumace ovoce a zeleniny, které jsou vysoce výživné a udržují váš metabolismus v pozoru. Každý den byste měli sníst nejméně dva druhy ovoce. Zapomeňte na nezdravá jídla, jako jsou slazené limonády, alkohol, zpracované potraviny, brambůrky nebo sušenky. Zařaďte do jídelníčku nenasycené tuky, které se nacházejí například v olivovém oleji, lněném semínku, vlašských ořeších a rybách. Nezdravé nasycené tuky musí být výjimka ve stravování. Snižte také příjem mouky, soli, škrobu, rafinovaných cukrů a konzumujte více z celozrnných potravin.

Životní styl

Konečně se vám podařilo naplnit plán, jak zhubnout paže? Takže kritická otázka zní, jak zabránit tomu, abyste nezískali váhu zpět? Odpověď spočívá v životním stylu, který si zvolíte. Pokud to myslíte se štíhlou linií opravdu vážně, musíte tomu přizpůsobit svůj životní styl. Rozhodně pokračujte ve cvičení a zůstaňte natolik aktivní, jak je to jen možné. Pokud už se vám nechce dřít hodiny v posilovně, existují i jiné způsoby. Dělejte s přáteli nějaký kolektivní sport, ideálně takový, který namáhá i paže. Všude, kde je to možné, dělejte fyzickou aktivitu. Například určitě spálíte víc kalorií, když půjdete pěšky do schodů, než když pojedete výtahem.

Recepty na to, jak zhubnout paže, jsou v podstatě stejné jako u jiných forem hubnutí. Jedním z klíčových faktorů je dostatečné množství kvalitního spánku. Člověk by měl spát minimálně sedm hodin denně. Zapracujte na své mentální pohodě. Snažte se co nejméně stresovat, zapomeňte na špatné pocity a vzpomínky. To vše vyvolává úzkost, která může vést k nekontrolovatelnému mlsání nebo přejídání. Vyhýbejte se alkoholu. Je to jen dalším důvod pro přibírání na váze. Alkohol se v těle rozkládá se cukry, které se snadno vstřebávají. Nadbytečný nevyužitý cukr se nakonec ukládá jako tuk. V poslední řadě nezapomínejte, že všechno děláte sami pro sebe, takže byste na sebe neměli klást přehnané požadavky a pak být zklamaní, že vše nevychází do posledního puntíku.

Ohodnoťte tento článek:
4,2
Právě čtete

Jak zhubnout paže? 3 věci, které musíte udělat