Menu
JenOHubnutí.cz
Jak zhubnout

Jak zhubnout za den. Máme osvědčené triky

Pokud přemýšlíte, jak zhubnout za den, měli byste dbát hlavně na bezpečnost a efektivitu bez ohledu na to, proč se chcete zbavit přebytečných kil. Za den se dá velmi dobře zbavit především váhy, kterou má voda zadržovaná v těle a metabolické produkty. Jedná se ale o proces, který je pro organismus velmi zatěžující, proto je možné ho provádět pouze jeden den. Zároveň je velmi pravděpodobné, že kila, která shodíte, zase velmi rychle naberete. Proto je důležité udržovat si zdravou tělesnou hmotnost, dlouhodobě dodržovat zásady zdravého životního stylu a hubnutí praktikovat jako delší proces spojený se změnami životosprávy a stravování.

Ztráta hmotnosti vody

Základem postupu, jak zhubnout za 24 hodin, je pít hodně vody. Aby lidský organismus správně fungoval, potřebuje dostatečné množství vody. Pokud nepijete dostatek vody denně, tělo začne zadržovat nadbytečnou vodu, aby vykompenzovalo nedostatečný příjem. Denně byste měli vypít 2 až 4 litry tekutin. Dejte si pozor na to, že zvýšení spotřeby vody na více než 4 litry denně, může narušit váš denní rozvrh či spánkové vzorce. Bez fyzické aktivity se úsilí, jak rychle zhubnout, neobejde. Cvičením navíc spálíte více kalorií a odstraníte z těla vodu i odpadní látky. Po každém jídle se půl hodiny projděte rychlou chůzí. Vyhněte se mlsání, zvláště ve večerních hodinách, kdy tělo nemá šanci kalorie spálit. Všechno, co můžete udělat fyzicky, jen podpoří spalování tuků. Místo jízdy výtahem jděte do schodů pěšky, zameťte doma ručně místo použití vysavače apod.

Za den kilo dole

Snižte příjem soli. Velká spotřeba soli vede k nadměrnému zadržování vody a může také způsobovat nadýmání a nepříjemné pocity. Snažte se sníst méně než 1 500 miligramů soli denně. Nejsnazší způsob, jak omezit spotřebu soli, je nekonzumovat žádné zpracované potraviny. To zahrnuje obiloviny, pečivo, sýr, uzeniny, mraženou zeleninu, konzervované polévky nebo zeleninu. Sůl je konzervační látka a zpracované potraviny jsou na sůl bohaté. Konzumujte potraviny, které nejsou zpracované vůbec nebo jen minimálně. Pokud hledáte způsob, jak zhubnout 0,5 kg za den, vsaďte na vejce, divokou rýži, quinou, čerstvou zeleninu a ovoce, čerstvě ulovené mořské plody nebo nesolené ořechy a semena.

Jak zhubnout břicho za den

Neexistuje žádný způsob, jak zhubnout za 2 hodiny. Můžete ale podniknout několik kroků, díky kterým půjdou kila rychle dolů. Snižte příjem škrobu. Stejně jako sůl, škrob pomáhá tělu zadržovat vodu. Pokud chcete snížit spotřebu škrobu, vyvarujte se jídel, jako jsou těstoviny, hranolky, pečivo, sušenky, koláče, rýže a brambory. Zařaďte fyzickou aktivitu hned ráno. Váš metabolismus a trávicí systém začnou pracovat efektivněji a rychleji budou odbourávat odpadní látky. Zaměřte se zejména na kardio cvičení místo silového tréninku. Aktivity, jako je běh, zvýší srdeční frekvenci a pomohou vám rychleji pálit kalorie. Po probuzení si dejte 20 až 30 minut chůze, běhu, plavání nebo kardio cvičení. Do tělocvičny je lepší jít spíše před prací než poté.

Blesková dieta

V případě, že se potřebujete narychlo vejít do šatů nebo do plavek, je možné vyzkoušet bleskovou dietu. Pokud hledáte návod, jak zhubnout kilo za hodinu, asi budete zklamaní. Přesto se dají s postavou udělat divy i za den. Někteří odborníci dokonce mají recept, jak zhubnout 8 kg za týden se speciální dietou, během které je omezen energetický příjem na 1200 kalorií.  Jednou ze zajímavých alternativ je takzvaná citronová dieta. Jak už napovídá samotný název, tato dieta se zakládá především na citronech a pravidelné konzumaci limonády v několika intervalech po celý den. Během citronové diety nesmíte konzumovat sladkosti, cukr nebo džusy. Limonádu si musíte připravit doma s medem a ne s cukrem. Během přípravy limonády nebo jiného nápoje s citrony nebo medem nesmíte nechat přejít vodu varem, ta musí být pouze vlažná. Pak stačí přidat všechny přísady do vody a nechat směs v lednici po dobu několika hodin vychladnout.

Složení:

  • 8 šálků vody
  • vymačkaná citronová šťáva (6 citrónů)
  • ½ šálku medu
  • několik kostek ledu
  • 10 listů máty

Snídaně: Dopřejte si sklenici limonády na prázdný žaludek, nejméně 30 minut před snídaní. K snídani si dejte ovocný salát.

Dopolední svačina: Okolo 11 hodin vypijte další sklenici limonády a dejte si k ní jeden banán a 50 g mandlí.

Oběd: Zhruba v jednu hodinu poobědvejte zeleninový salát s olivovým olejem a sklenicí citronové šťávy.

Odpolední svačina: Kolem 16 hodiny vypijte další sklenici limonády a snězte kus ovoce dle vlastního výběru.

Večeře:  K večeři si dejte grilovanou rybu s citronem a zeleným salátem. Dvě hodiny před spaním vypijte poslední sklenici limonády.

Ohodnoťte tento článek:
4,2
Právě čtete

Jak zhubnout za den. Máme osvědčené triky