Menu
JenOHubnutí.cz
Cvičení a posilování

Nejčastější chyby při posilování. Děláte je taky?

Lenka Rejfířová

Lenka Rejfířová

13. 4. 2017

Vybrali jsme 5 zabijáků dobrého tréninku. Pokud chcete vidět a cítit výsledky z posilování, vyhněte se jim. Jaké jsou nejčastější chyby při posilování?

Je posilovna vaším druhým domovem? Cvičíte doma? A děláte to správně?

Nejčastější chyby při posilování

…aneb čemu se vyhnout při tréninku a jak to dělat lépe.

Hodně slov, málo cviků

Je super mít v posilovně kamarády, a navzájem se inspirovat. Jenže, socializace při cvičení může mít i opačný efekt – pokud se budete po celý trénink vybavovat, vaše úsilí půjde strmě dolů.

Raději se soustřeďte na svůj výkon a správné provádění cviků, a potom zajděte s tréninkovými kolegy na zdravý oběd, kde můžete všechno hezky probrat.

Neměníte svůj trénink

V dobré posilovně vám na základě vaší kondice, obsahu tuku v těle, cíle a případných zdravotních komplikací vytvoří plán na míru, který je dobré dodržet, a hlavně by měl být zhruba po 3 měsících změněn na intenzivnější. Jedině tak budete trénovat efektivně a uvidíte výsledky v zrcadle. Pokud budete dělat stejné cviky se stejnou intenzitou a stejným opakováním půl roku, vaše svaly začnou být vůči nim imunní a žádný zázrak se konat nebude.

Trénujete příliš tvrdě

Známá začátečnická chyba – nabrat si toho příliš. Pokud s pravidelným posilováním začínáte, nebo trénujete po delší pauze, raději na to jděte zlehka. Trenéři v posilovně vám rádi poradí a nenechají vás zvedat příliš těžké váhy nebo běžet na pásu jako blázen. Intenzitu navyšujte postupně a respektujte svoje tělo.

Cvičíte jen na zadek, jen na nohy…

Jasně, všichni máme problémové partie, ze kterých chceme ubrat tuk a přidat svaly. Jenže, daleko účinnější je trénovat celé tělo! Úbytek váhy je zaručen. Jinými slovy, nechoďte do posilovny jen zvedat závaží kvůli bicepsu a tricepsu, ale posilujte taky střed těla. Místo věčného sezení na rotopedu si zaskákejte přes švihadlo nebo stoupejte na step.

Nenecháte si poradit

Když se nám narodí dítě, pořídíme si hned desítky knížek o tom, jak být dobrý rodič a na co všechno je třeba dát pozor…proč to tak neuděláme i když chceme získat super tělo a sílu? Přečtěte si o tom, jak fungují svaly, na Instagramu sledujte účty, které vás budou inspirovat, seznamte se s lidmi, kteří jsou o krok dál než vy. Respektujte rady obsluhy posilovny a nebojte se na cokoliv zeptat, není to ostuda!

Pokud posilujete doma, sledujte návodná videa nebo si najděte osobního trenéra, který vám ukáže správné provedení cviků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejčastější chyby při posilování. Děláte je taky?