Menu
JenOHubnutí.cz
Cvičení a posilování

Trekingová elektrokola – Skvělý společník při hubnutí a zlepšování kondice

Pohyb je základ. To ví každý, kdo si chce zachovat zdraví a postavu. Snadno se řekne, provádí se o něco hůř. Vůbec nejlépe je tento závazek vůči sobě samému plnit prostřednictvím jízdního kola. Jenže každý máme nějaké limity a jízda omezená na okruh několika kilometrů, se po čase stane monotónní, až nepříjemnou. Nemluvě o skutečnosti, že ač člověk stojí o pohyb, nemá vždy zapotřebí skončit strhaný, do poslední kapky „vyždímaný“ a zamazaný potem a blátem. Řešení všech těchto otázek je překvapivě snadné – je jím trekingové elektrokolo.

Chytře i zdravě

Možná se teď ušklíbnete, co má elektrokolo společného se zdravým životním stylem a sportováním. Vždyť o těchto produktech se říká, že jsou pro líné a nepohyblivé. Pravda je však poměrně odlišná. Elektrokolo totiž není motorka, babeta či skútr. Stroj sám nepojede, pokud jeho uživatel nebude řádně šlapat do pedálů. K této síle vlastních nohou přichází individuálně nastavená výpomoc od elektromotoru. Člověk se tedy nadále musí snažit, ovšem ne na absolutní hranice svých fyzických možností. Jaký to má ovšem z hlediska hubnutí a zlepšování kondice smysl, ptáte se?

Odpověď je jednoduchá. Člověk namísto patnácti kilometrů najednou je schopen ujet padesát a stráví více času na čerstvém vzduchu. I přestože se člověk nesedře z kůže, drží si tepovou frekvenci na určité úrovni zátěže, ne maximální, ale zato stabilní, což je to fakticky nejlepší kardiocvičení, jaké můžete podstoupit.

Kromě toho, bavíme-li se o trekingovém elektrokolu, takové je schopné zvládnout nejen cesty výletové, ale i cesty městskou džunglí – díky čemuž lze trekingové elektrokolo bez problému pohodlně užívat jako dopravní prostředek po městě. Netřeba v takovém případě dodávat, že se jedná o zdravější variantu, než cesta autem, či hromadnou dopravou, nemluvě o skutečnosti, že vzhledem k ucpaným městům často bývá cesta na elektrokole i rychlejší, než právě v plechových krabicích.

Trekingová kola

Co říci závěrem?

Trekingová elektrokola jsou tedy ideálním parťákem pro zdravější životní sty prospívající jak člověku, tak matičce Zemi. Už v cenových hladinách kolem čtyřiceti tisíc korun lze zakoupit velmi dobrý stroj, který plní úlohu dopravního prostředku s dojezdem atakující hranice sta kilometrů i sofistikovaného sportovního náčiní, kterým výrazně napomůžete svojí kondici. Taková investice je ukázkovým příkladem spojení příjemného s užitečným, není tedy náhodou, že jsou elektrokola v posledních letech takovým hitem. V každém případě doporučujeme tento skvělý vynález vyzkoušet, ať už v prodejnách, v půjčovnách, či již elektrokoly vybavených známých. Za vyzkoušení totiž nepochybně stojí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trekingová elektrokola – Skvělý společník při hubnutí a zlepšování kondice