Menu
JenOHubnutí.cz
Cvičení a posilování

Jak cvičit na rotopedu? Tipy pro správné hubnutí

Jezdíte rádi na kole, ale s příchodem sychravých a chladných dnů vás už bahnité cesty nelákají? Zkuste rotoped, na kterém můžete jezdit za každého počasí z pohodlí domova nebo fitness centra.

Co posiluje jízda na rotopedu?

Rotoped je ideální stroj pro kondiční trénink i rehabilitační cvičení. Můžete na něm jezdit, i když máte potíže s klouby, jste obézní, v pokročilém věku nebo se dostáváte z úrazu či těžší nemoci. Při cvičení posilujete zejména hýždě, stehna a lýtka. Pokud sedíte ve správné poloze, dostávají zabrat i ruce a zbytek těla.

Výhody rotopedu

  • pohodlné široké sedlo
  • lehká zátěž
  • nenáročnost na techniku
  • pozitivní vliv na krevní oběh a tlak
  • zlepšení kapacity plic
  • šetrnost ke kloubům
  • spalování tuků

Čtěte také: Jak cvičit, abych zhubla

Jak na rotopedu správně sedět?

Aby se vám na rotopedu dobře jezdilo a efekt cvičení byl dostatečně účinný, je potřeba mít vzpřímený postoj a uvolněné natažené ruce. Tomu odpovídá také výška sedla rotopedu. Ještě než se tedy pustíte do prvního tréninku, nastavte si sedlo tak, aby odpovídalo vaší výšce. Kolena by měla být v přirozené poloze a paty by se neměly vytáčet směrem dovnitř ani ven.

Rozcvičení a závěrečný strečink

Před tréninkem se nejprve zahřejte a proveďte strečink. K rozhýbání celého těla stačí pár základních cviků, které protáhnou nohy, ruce i trup. Poté nasedněte na rotoped a začněte nízkým tempem a malou zátěží. Tu přidávejte až poté, co se zahřejete. Druhý strečink proveďte i v závěru cvičení, aby vaše svaly mohly snadněji regenerovat.

Rotoped – hubnutí

Pokud chcete hubnout jízdou na rotopedu, zaměřte se na ranní cvičení. Po ránu má tělo nejvíce energie, hladina krevního cukru je na nejnižší úrovni a spalování tuků jde nejsnáze. A co rotoped večer a hubnutí? Při večerním tréninku budete trénovat hlavně fyzickou zdatnost a posilovat svaly, což je pro hubnutí také důležité. Při shazování kil a formování postavy sedejte na rotoped 3x – 5x týdně. Alespoň na 2 dny si dejte pauzu, aby svaly mohly regenerovat. Pokud s tímto cvičením teprve začínáte, dávejte si reálné cíle a svou fyzičku budujte postupně. Nesnažte se hned napoprvé ujet 10 km na rotopedu. Vyhnete se tak zklamání, svalové horečce a negativním pocitům, které byste po neúspěšné jízdě mohli mít.

Čtěte také: Jak zhubnout a neztratit svaly? Poradíme osvědčené tipy!

Jízda na rotopedu a kalorie

  • lehká jízda na rotopedu – 200 kcal/hod.
  • jízda na rotopedu na těžší převod – 350 kcal/hod.

Jak dlouho být na rotopedu?

Pořídili jste si nový stroj, ale nevíte, jak dlouho jezdit na rotopedu, abyste pocítili účinky tréninku? Vydržte přitom šlapat 30 – 60 minut. Prvních cca 20 minut tělo spaluje glykogen a až poté začne sahat do tukových zásob. Proto se držte hranice 30 minut, pokud chcete díky tréninkům na rotopedu skutečně hubnout.

Ohodnoťte tento článek:
2,9
Právě čtete

Jak cvičit na rotopedu? Tipy pro správné hubnutí