Menu
JenOHubnutí.cz
Jak zhubnout

7 jednoduchých triků jak zhubnout za měsíc

S obezitou se v současnosti potýká stále více lidí. Mnoho z nich se snaží držet nejrůznější diety, které se často spíše podobají hladovění, při kterém se tělu nedostávají potřebné živiny. Zhubnout ale není možné přes noc. Je to postupný proces, který vyžaduje úsilí a odhodlání. Většina z nás žije v mylné představě, že je možné zhubnout pouze s přísnou dietou. Faktem je, že ztráta hmotnosti je přímo úměrná zdravému životnímu stylu, který zahrnuje vyváženou stravu a pravidelné cvičení. Díky kombinaci těchto dvou faktorů je možné dosáhnout ideální váhy. Tipy uvedené níže nezaručují drastickou ztrátu hmotnosti, ale rozhodně vám pomohou za měsíc ztratit pár kil. Jak zhubnout za jeden měsíc pomocí 7 jednoduchých tipů.

Realistická očekávání

Než se pustíte do diety, je důležité si uvědomit, že jeden měsíc je příliš krátký doba, abyste dosáhli velkého úbytku hmotnosti. Stanovte si tedy realistické cíle. Střízlivý odhad je například ztráta půl až jednoho kila za týden. Existuje mnoho návodů a diet, jak zhubnout v krátkém čase. Ty jsou ale často doprovázeny několika zdravotními riziky. Navíc většina váhy, kterou těmito způsoby ztratíte, je voda, takže se jedná jen o zdánlivé hubnutí. Nadto po ukončení dietního režimu váhu zase rychle nabudete. Proto se vyplatí zdravý režim hubnutí. Zpočátku budete hubnout rychleji, zhruba do poloviny měsíce, pak se hubnutí zpomalí. Podle odborníků je zdravé a realistické zhubnout zhruba 5 kilo za měsíc.

Méně kalorií

Váha lidského těla je v přímé úměře s příjmem kalorií. Jednou z cest, jak zhubnout, je přijímat cca o 500 kalorií méně než je doporučený denní příjem. Existuje několik způsobů, jak kalorie omezit. Nejjednodušší je jíst o něco menší porce a nahradit potraviny s vysokým obsahem kalorií, jako jsou například sladkosti a hranolky, čerstvým ovocem a zeleninou. Zahrňte do svého jídelníčku celozrnné potraviny, ovoce a zeleninu. Vyhněte se sladkým nápojům a limonádám, které jsou velmi kalorické. Vždy byste ale měli přijmout minimálně 1200 kalorií za den.

Zapomeňte na bílý cukr

Pokud je to jen trochu možné, vyvarujte se konzumace sacharidů, především rafinovaného cukru. Jediný moment, kdy jsou sacharidy povolené, je po cvičení nebo jiné fyzické aktivitě. Sacharidy můžou (ze všech živin nejvíce) za přibírání na váze. Omezte tedy potraviny jako je rýže, chléb, obiloviny, brambory, těstoviny a smažené potraviny. Omezení příjmu sacharidů je další jednoduchý tip, jak zhubnout za 1 měsíc, na který byste neměli zapomenout.

Jezte zdravě

Rada, že by měl člověk při hubnutí jíst zdravě, zní jako samozřejmost, ale pro mnoho lidí je to největší kamen úrazu. Vytvořte si vyvážený jídelníček, který poskytne organismu všechny důležité živiny. Součástí zdravého životního stylu a stravování je:

  • Listová zelená zelenina – špenát, brokolice, hlávkový salát, zelí atd.
  • Plody s vysokým obsahem vlákniny – jablka, banány, hrušky a pomeranče
  • Nízkotučné mléčné výrobky a náhražky mléka – sójové nebo rýžové mléko
  • Komplexní sacharidy – hnědá rýže, celozrnná mouka apod.
  • Různé druhy semínek, ořechů a bobů – chia, quinoa, pohanka, konopí, tofu, sója, luštěniny aj.

Ne polotovarům a fast foodům

Podobně jako u předchozího bodu by se mohlo zdát, že se jedná o samozřejmou věc. Přesto ji neuškodí zopakovat. Při hubnutí se držte dál od nezdravých potravin, jako jsou limonády, brambůrky, sladkosti, bílé těstoviny, rýže a pečivo, energetické nápoje a káva se smetanou a cukrem. Pokud je to možné, vyhněte se i polotovarům, jídlům z rychlého občerstvení a potravinám obsahujícím rafinovaný cukr nebo kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy. Můžete klidně jednou dvakrát zhřešit, ale pokud chcete za měsíc ztratit co nejvíc zbytečných kil, raději tyto potraviny a jídla úplně ze svého jídelníčku vypusťte.

Dostatek tekutin

Dostatečně hydratovaný organismu je pro cestu, jak zhubnout zdravě, naprosto klíčový. Ujistěte se, že vypijete alespoň dva až tři litry vody nebo dalších neslazených nápojů za den. Nejen že detoxikujete a hydratujete své tělo, ale konzumace velkého množství vody také vyvolává dojem plného žaludku. V takovém případě je méně pravděpodobné, že vás bude honit mlsná. Pokud jste zvyklí na šťávy nebo džusy a konzumace samotné vody vám nevyhovuje, můžete ji ochutit plátky citronu, limetky nebo pomeranče. Jednoduše tak získáte zdravou alternativu bez kalorií. Další vhodnou variantou jsou bylinkové nebo zelené čaje.

Bez cvičení to nepůjde

Vůbec nezáleží na tom, jaké cvičení si vyberete. Důležité je, abyste měli dostatek fyzické aktivity. Pokud nejste typ člověka, kterému vyhovuje fitness nebo tělocvična, nic se neděje. Když je řeč o cvičení, neznamená to, že se musíte zničit v posilovně. Dokonce i svižná chůze je dobré cvičení, které vám při hubnutí pomůže. Za hodinu rychlé chůze, můžete spálit zhruba 600 kalorií. Se správně upraveným jídelníčkem stačí, abyste se ve svižném tempu procházeli cca hodinu a půl denně. Pokud nemáte tolik času v kuse, můžete si cvičení rozložit do20 až 30 minutových bloků. Další alternativou k posilovně jsou klasické dřepy. Je to přesně ten typ silového cvičení, které má pozitivní vliv na úbytek váhy a navíc pomáhá při vytváření svalové hmoty. Její nárůst zase zrychluje metabolismus, díky čemuž spálíte více kalorií. Chcete-li dosáhnout maximálních výsledků, udělejte každý den minimálně 3 sady po 15 dřepech.

Jak zhubnout za měsíc

Aby bylo hubnutí efektivní a trvalé, je potřeba mít zdravý, vyvážený a nízkokalorický dietní plán. Jestli chcete opravdu za měsíc vidět na svém těle výsledky, musíte mít silnou motivaci a kontrolu nad stravovacími návyky. Pokud ale dodržíte všech sedm tipů, úspěch je zaručený.

Ohodnoťte tento článek:
2
Právě čtete

7 jednoduchých triků jak zhubnout za měsíc