Menu
JenOHubnutí.cz
Jak zhubnout

Jak zhubnout podbradek. 4 tipy na dvojitou bradu

Když se člověk podívá do zrcadla a uvidí dvojitou bradu, náladu mu to rozhodně nezvedne. Dvojitou bradu způsobuje podkožní tuk, který se nahromadí kolem horní části krku pod bradou. To způsobí, že se část těla v této oblasti propadne a vytváří vrásku, která vypadá jako druhá brada. Co způsobuje dvojitou bradu a jak se jí můžete zbavit? Zde jsou všechny informace, které potřebujete vědět o tom, jak zhubnout podbradek.

Dvojitá brada příčiny

Dvojitá brada je obvykle přímým důsledkem přibírání na váze nebo nadváhy. Nicméně existují případy, kdy se dvojitá brada objeví i kvůli jiným věcem. Existuje mnoho faktorů, které mohou způsobit tvorbu tuku pod bradou, včetně genetiky, endokrinologických onemocnění nebo uvolnění kůže. Podle lékařských zpráv mohou být někteří lidé geneticky více náchylní k dvojité bradě. Zvláště pokud jsou v jejich rodinné anamnéze problémy s elasticitou kůže. Také špatné držení těla a věk mohou přispět k pravděpodobnosti vzniku dvojité brady. Pokud se ale jedná o přebytečný tuk, jediný způsob, jak se jej zase zbavit, je upravit jídelníček a začít cvičit.

1. Jak se rychle zbavit podbradku

Nejlepším způsobem, jak zhubnout podbradek, je celkové snížení tělesné váhy a zmenšení objemu podkožního tuku. Vedle toho existují cvičení, která se zaměřují přímo na partie krku a obličeje. Fungují především na principu zpevnění krčních svalů a zmenšení vrstvy tuku na krku. Předtím, než se do cvičení pustíte, připravte svaly na zátěž. Pomalu je protáhněte krouživými pohyby hlavy nejprve po směru hodinových ručiček a následně opačným směrem. Pokud není uvedeno jinak, tato cvičení by měla být 10krát až 15krát denně.

Posilování čelisti začněte tím, že zakloníte hlavu do pozice, v níž se díváte na strop. Následně tlačte spodní čelist dopředu, dokud neucítíte tlak pod bradou. Vydržte v této pozici po dobu 10 sekund, poté uvolněte čelist a vraťte ji do neutrální polohy. Posilování čelisti můžete ještě doplnit. Ve fázi maximálně zakloněné hlavy stiskněte a našpulte rty, jako kdybyste se chystali na polibek, dokud neucítíte tlak v přední části krku. Dobrý tip je také cvičení s míčkem. Pohodlně se posaďte a pod bradu si dejte malý gumový míček. Následně v pravidelných intervalech tiskněte míček bradou ke krku.

2. Upravte svůj jídelníček

Dalším klíčovým bodem, jak zhubnout v obličeji, je vyhýbat se určitým potravinám a pokrmům. Pokud je váš podbradek způsoben nárůstem tělesné hmotnosti, zkuste provést změny ve skladbě vašeho jídelníčku. Vyhýbejte se zpracovaným potravinám a potravinám s vysokým obsahem cholesterolu, nasycených tuků a cukru. Vyplatí se také zapracovat na zmenšení porcí a nastolit striktní zákaz smažených jídel. Stejně jako u jakékoli jiné diety, je vhodné zvýšit příjem ovoce a zeleniny. Odborníci také doporučují konzumaci potravin s vysokým obsahem bílkovin (například ryby a drůbež) a zdravých tuků (například ořechy a avokádo). Hubnutí se samozřejmě neobejde bez dostatečného přísunu neslazených tekutin a konzumace potravin s vysokým obsahem vody.

3. Masáže, krémy a masky na podbradek

Doplňkem k metodám, jak se zbavit druhé brady, jsou i nejrůznější preparáty. Experimentujte s masážemi, obličejovými maskami a vyzkoušejte krém na podbradek. Někteří odborníci si myslí, že dvojitá brada je mimo jiné indikátorem pomalého lymfatického systému a doporučují masáže, které zbaví partie okolo čelisti přebytečné vody. Masáž si můžete klidně udělat i sami doma. Umístěte palce pod špičku čelist a lehce zatlačte proti kosti. Bříšky palců pak kopírujte linii čelisti až k uším.

4. Další metody, jak zhubnout druhou bradu

V případě, že podbradek není výsledkem nadváhy a nelze odstranit hubnutím, přicházejí na řadu další metody. Dvojitá brada odstranění je chirurgický zákrok, který je možné po konzultaci s lékařem podstoupit. Další metody jsou například liposukce nebo terapie prostřednictví látek, které odbourávají tuk. Vždy je ale nutné mít na paměti, že se jedná o invazivní metody, které mohou mít nepříjemné vedlejší účinky. Myslete také na to, že pokud neupravíte svůj životní styl celkově, dvojitá brada se může jednoduše vrátit.

Ohodnoťte tento článek:
3,8
Právě čtete

Jak zhubnout podbradek. 4 tipy na dvojitou bradu