Menu
JenOHubnutí.cz
Jak zhubnout

Jak zhubnout podbřišek – tipy a cviky na břicho

Množství tuku v břiše se obvykle určuje jednoduchým měřením obvodu pasu. To lze jednoduše provést doma pomocí krejčovského metru. V případě, že je číslo vyšší než 102 cm u mužů a 88 cm u žen, jedná se o takzvanou břišní obezitu. Pokud máte kolem pasu spoustu nadbytečného tuku, měli byste co nejdříve začít podnikat kroky, jak zhubnout podbřišek, i když podle BMI nadváhu nemáte. Naštěstí existuje několik osvědčených strategií, u kterých se dokázané, že likvidují tuk v oblasti břicha více než v ostatních tělesných partiích. Jak zhubnout podbřišek?

Snižte příjem cukru

Nejjednodušším způsobem, jak zhubnout břicho, je omezit příjem potravin a nápojů s přidaným cukrem. Mezi přidané cukry patří i cukry z medu, sladu, melasy a ovocné sirupy. Přirozené cukry se vyskytují v zelenině, ovoci a neochucených mléčných výrobcích. Přidaný cukr je velmi nezdravý a studie ukazují, že má jednoznačně škodlivé účinky na metabolické procesy. Cukr je z poloviny glukóza a z poloviny fruktóza. Fruktózu dokážou zpracovat pouze játra a navíc v omezeném množství.

Když jíte hodně potravin s přidaným cukrem, játra nezvládají fruktózu metabolizovat. Začnou ji proto přeměňovat na tuky, které se ukládají právě v břiše. U konzumace přirozených cukrů toto riziko nehrozí, protože množství fruktózy, které získáte z ovoce, je zanedbatelné ve srovnání s tím, co si tělo vezme z jídel a nápojů s vysokým obsahem rafinovaného cukru. Věnujte velkou pozornost etiketám. Dokonce i potraviny označované jako „zdravé potraviny“ mohou obsahovat obrovské množství přidaného cukru. Pokud hledáte způsob, jak zhubnout břicho, jídelníček a jeho revize je základ.

60 dní bez cukru. Zhubněte a poznejte další výhody, proč nejíst cukr

Jezte více bílkovin a vlákniny

Pokud jde o snížení hmotnosti a způsoby, jak zhubnout podbřišek, bílkoviny jsou nejdůležitějším makronutrientem. Bylo prokázáno, že konzumace bílkovin pomáhá výrazně zahánět mlsnou, zvyšuje efektivitu metabolismu o 80 – 100 kalorií denně, díky čemuž je možné snížit energetický příjem až o 440 kalorií denně. V případě, že se snažíte zhubnout, zvýšená konzumace bílkovin je ta správná cesta. Lékaři se navíc domnívají, že bílkoviny jsou zvláště účinné v boji proti břišnímu tuku. Ideální je začlenit do jídelníčku vejce, ryby, mořské plody, luštěniny, ořechy, maso a mléčné výrobky. Jedná se o nejlepší zdroje bílkovin ve stravě. Účinnou prevencí proti ukládání tuku v břiše je vaření na kokosovém oleji nebo konzumace dvou polévkových lžic kokosového oleje denně.

Vláknina je rostlinná hmota, která je z velké časti pro lidské tělo nestravitelná. Vláknina na sebe váže vodu a ve střevech pak vytvoří něco na způsob tlusté vrstvy gelu, který zevnitř obalí žaludek a střeva. Tento gel zpomaluje pohyb jídla v trávicím systému, čímž zpomaluje trávení a vstřebávání živin. Díky tomu si člověk připadá déle nasycený a má menší chuť k jídlu. Nejvíce vlákniny obsahuje strava rostlinného původu, jako je zelenina, ovoce, luštěniny a některé obiloviny.

Jak zhubnout břicho a boky

Neexistuje žádný způsob, jak zhubnout břicho bez cvičení. Vždy je potřeba u hubnutí vykonávat určitou fyzickou aktivitu, protože cvičení je důležité i z mnoha jiných důvodů. Je to rozhodně jedna z nejlepších věcí, které můžete udělat, pokud chcete žít dlouhý, zdravý život a vyhnout se nemocem. Mějte vždy na paměti, že zhubnout podbřišek není možné jen cviky na břicho. Je potřeba nejprve zhubnout celkově a pak se teprve zaměřit na konkrétní partie. Pokud neupravíte svůj jídelníček, stravovací návyky a celkově životosprávu, tuku na břiše se nezbavíte, ani kdybyste celý den dělali cviky na břicho.

Existují různé způsoby, jak zhubnout břicho u ženy a jak zhubnout břicho u muže. Pro obě pohlaví ale nejlépe funguje aerobní cvičení, jako je chůze, běh, plavání atd. Pravidelné aerobní cvičení je obzvláště důležité i pro udržování hmotnosti ve chvíli, kdy se vám podařilo zhubnout podbřišek. Pohyb obecně vede ke snížení hladiny cukru v krvi a zlepšení všech ostatních metabolických procesů, které jsou spojeny s přebytkem břišního tuku. Kromě komplexního cvičení, existuje mnoho způsobů, jak zhubnout břicho cviky specializovanými právě na tuto oblast.

Ohodnoťte tento článek:
3,6
Právě čtete

Jak zhubnout podbřišek – tipy a cviky na břicho