Menu
JenOHubnutí.cz
Jak zhubnout

Jak zhubnout při sportu? Využijte formu zábavného hubnutí

Pokud máte rádi sporty a také chcete shodit pár kil, máte štěstí. Ať už preferujete individuální nebo týmové sporty, neměli byste mít žádný problém najít si sport, který vás bude bavit, a zároveň budete přirozeně hubnout. Některé sporty jsou však účinnějšími pro pálení kalorií než jiné. Pro dosažení optimálních výsledků se každý den věnujte nejméně 30 minut nějaké aktivitě. Můžete ji provozovat v kuse nebo rozdělit trénink na menší segmenty. Jak zhubnout při sportu?

Nejlepší aktivity na hubnutí

Pokud dáváte přednost cvičení na vlastní pěst, existuje řada sportů, díky kterým dosáhnete snížení tělesné hmotnosti. Například průměrný dospělý člověk, který uběhne 10 kilometrů za hodinu, spálí zhruba 950 kalorií. Zimní sporty, jako je bruslení nebo lyžování, mají podobný efekt. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí je nejlepší sport na spalování tuků takový, při kterém se zvedne tepová frekvence, tzv. aerobní sporty, mezi které patří například plavání nebo běh.

Dalším efektivním způsobem, jak se zbavit nadváhy a jak zhubnout při sportu, jsou týmové sporty. Zvláště rychlé sporty s vysokou a neustálou aktivitou jsou nejúčinnějšími spalovači tuku. Zábavné hubnutí pohybem nabízí například fotbal, basketbal, volejbal nebo tenis. U nich spálíte více než 500 kalorií za hodinu. Hubnutí sport jednoznačně podporuje. Například u boxu, squashe nebo veslování spálí dospělý člověk přes 844 kalorií. Podobně jako u individuálních sportů platí, že aerobní aktivity patří mezi to, čím se nejvíc hubne.

Pohyb a hubnutí

Účast ve sportovním utkání vám pomůže zlepšit se v týmové spolupráci, spřátelit se s novými lidmi, potlačit stres a hlavně se budete bavit. Kromě toho, sportování vám pomůže zhubnout, protože spálíte spoustu kalorií v krátkém čase. Při sportu jde hubnutí mimochodem, na rozdíl od nucených návštěv posilovny. Je to aktivní a zábavná forma pohybu a způsob, jak zůstat fit a bavit se. Sportováním si vytváříte životní styl, který vás udrží v plném zdraví. Otevřete svou mysl k různým možnostem, jako je lyžování, kiting, plavání, triatlon, surfování, bruslení atd. Existuje mnoho způsobů, jak vyrazit ven, být aktivní a naučit se v životě nové věci.

Pokud hledáte způsob, jak zhubnout při sportu konkrétní oblast, je možné si vybrat takovou aktivitu, která danou partii zatěžuje nejvíce. Mějte ale na paměti, že je nutné zhubnout celkově a na danou část těla pak nakládat větší zátěž. Nejlepší sport na hubnutí břicha je takový, který nejvíc využívá hluboký stabilizační systém. Například cvičení na míči nebo na balančních deskách. Nejlepší sport na hubnutí stehen je takový, který příliš nepodporuje tvorbu svalové hmoty. Obecně se jedná o cvičení bez zátěže s větším počtem opakování a aerobní aktivity.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Jak zhubnout při sportu? Využijte formu zábavného hubnutí