Menu
JenOHubnutí.cz
Co jíst při hubnutí

Mandle a hubnutí: Vyzkoušejte malý zázrak nabitý vitamíny

Redakce

Redakce

22. 10. 2017

Mandle jsou oblíbenou pochutinou většiny lidí. Rádi je přidávají do různých jídel nebo moučníků. Mnoho z nás je zobe jen tak večer u televize nebo se sklenkou vína. Ne každý ale už ví, že jsou mandle velmi dobré na hubnutí. Díky bohatému obsahu minerálů a stopových prvků navíc podporují i naše zdraví. Výsledek je tedy více než pozitivní. Mandle vám pomohou v těžkém boji s nadváhou a navíc si pochutnáte. Funguje rovnice mandle a hubnutí? Odpověď je jednoznačná: ANO. 

Mandle a hubnutí

Všichni, kdo usilují o redukci hmotnosti, by měli zbystřit. Jak potvrdila nejedna studie, mandle dokáží stimulovat organismus k hubnutí. V Americe dokonce byla velmi populární mandlová dieta. Ne tedy v tom smyslu, že byste měli jíst mandle na kila, ale rozumně je zařadit do jídelníčku a zároveň i dosáhnout vyššího energetického výdeje než příjmu.

Čtěte také: Hubnutí a ovesné vločky. Zkuste recept na snídani, která zasytí

A kolik jich přibližně můžete a měli byste sníst? Uvádí se asi 80 g. Je to ale různorodé. Důležité je zahrnout jejich energii do svého jídelníčku. Ovšem pozor, samozřejmě tím nejsou myšlené mandle obalené v cukru nebo opékané na oleji a ještě solené. Nejzdravější jsou v přírodní formě.

Mnoho lidí odradí podíl tuků v mandlích, který je až 50 %. Z velké části je ale pro člověka prospěšný, protože obsahuje málo cukru, ale hodně užitečných prvků (vápník, hořčík, fosfor, zinek, selen a měď). Obsahují také vitamin E a vitaminy řady B, kyselinu listovou, antioxidanty nebo bílkoviny a vlákninu. Ta je velmi důležitá, protože napomáhá zdravému trávení, pomalému stoupání cukru v krvi a snížení ukládání tuků.

Čtěte také: Brokolice a hubnutí. Dietní zázrak plný vitamínů a chuti!

Jak zařadit mandle do jídelníčku?

Mandle a hubnutí

Součástí zdravého jídelníčku by měla být pestrá a vyvážená strava.

Nebojte se tuků, náš organismus je potřebuje a úplně vyloučit je nelze. Ta nejvíc bezpečná forma jsou právě jádra ořechů. Samozřejmě to nemusí být jen mandle, skvělé jsou i vlašské ořechy. Energii, kterou získáte z mandlí, přivítá vaše svalová hmota. Mnoho lidí chce zhubnout, ale dělá jednu velkou chybu. Spaluje svalovou hmotu namísto tuků. A tady právě nastupují mandle. Vápník a hořčík z nich spolu s ostatními vitamíny, jsou výborným zdrojem energie pro sportovce. Mandle si můžete dát do jogurtu, opražit na pánvi jen tak na sucho nebo zobat z mističky.

Nezapomeňte pravidelně pít dostatek nesladkých tekutin. Jestliže nechcete, aby se mandle staly zdrojem zbytečných kalorií, ale byly chutnou a přínosnou součástí vašeho jídelníčku, konzumujte je především jako součást hlavního jídla, tedy snídaně, oběd a večeře. Pokrájejte je na malé kousky nebo plátky. Pokud mandle přidáváte do těstovinových jídel nebo rizot, nepřidávejte už žádné sýry.

Čtěte také: Jak zhubnout a neztratit svaly? Poradíme osvědčené tipy!

Mandle jsou vhodné skoro pro každého

Mandle mají tolik přínosů pro naše zdraví i váhu, že je nemůže žádný vyznavač zdravého životního stylu opominout. Jedinou výjimkou jsou lidé, kteří mají na ořechy alergii. Je jasné, že v takovém případě se jim vyhnout musíte. Bát se nemusíte ani nadbytečného energetického příjmu. Bez energie vám totiž svaly neporostou a právě ty potřebujete, abyste mohli spalovat tuky. Zvyšují bazální metabolismus. Mandle a hubnutí zkrátka patří dohromady.

I maličkosti, které by vás možná nenapadly, mohou být dobrým krokem k tomu, jak změnit svou postavu a zhubnout. A mandle do této sféry určitě patří.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Mandle a hubnutí: Vyzkoušejte malý zázrak nabitý vitamíny